Novinky

thyssenkrupp robí budúcnosť realitou

22.06.2017 19:45

thyssenkrupp robí z budúcnosti realitu: spustenie prvého horizontálno-vertikálneho zdvíhacieho systému na svete, MULTI.

  • Po viac ako 160 rokoch od vynálezu konvenčného výťahu, naruší thyssenkrupp výťahový priemysel tým, že odhalí prvý funkčný systém MULTI vo vysokej testovacej veži s výškou 246 metrov v nemeckom Rottweile
  • OVG Real Estate je prvým zákazníkom, ktorý spolupracuje s thyssenkrupp na inštalácii prvého systému MULTI pri výstavbe novej vlajkovej lode v Berlíne
  • Zahájením prevádzky posilňuje súčasné vedenie spoločnosti thyssenkrupp v transformácii výťahového priemyslu a prináša nové príležitosti budovám a územnému plánovaniu

Dnes thyssenkrupp oslavuje odhalenie jednej z najpoprednejších myšlienok inovácií vytvorených od 19. storočia: prvý výťahový systém na svete bez vodiacich lán, MULTI. Namiesto jednej kabíny v šachte, ktorá sa pohybuje hore a dole, ponúka MULTI niekoľko kabín, ktoré fungujú v slučke, ako metro v budove. Bez použitia lán funguje MULTI na bezpečnom viacúrovňovom brzdovom systéme a nadradenej bezdrôtovej dátovej a energeticky riadenej kabíne. Očakávaný koncept sa dnes stáva skutočnosťou, keďže thyssenkrupp uvádza na trh svoju prvú plne funkčnú jednotku vo svojej inovačnej testovacej veži v nemeckom Rottweile.

Svetovú premiéru oznámi aj líder európskych realitných spoločností OVG Real Estate ako prvý zákazník s MULTI. V spolupráci s thyssenkrupp budú v Berlíne nainštalované rôzne systémy MULTI. Budova sa stala atraktívnym bodom a je známa po celom svete ako jedno z odporúčaní nemeckého hlavného mesta k návšteve.

Na podujatie bolo pozvaných takmer 200 zástupcov stavebníctva, vrátane vysoko postavených vývojárov, architektov a inžinierov z celého sveta. Medzi kľúčových účastníkov patrí Andreas Schierenbeck, generálny riaditeľ spoločnosti thyssenkrupp Elevator; Coen van Oostrom, generálny riaditeľ spoločnosti OVG Real Estate, a Antony Wood, výkonný riaditeľ Rady pre vysoké budovy a mestské prostredie (Council on Tall Buildings and Urban Habitat - CTBUH).

Keďže naše mestá stále rastú a budovy sú vyššie a vyššie, aby vyhoveli stále väčšiemu počtu ľudí, designéri a architekti čelia významným výzvam z hľadiska pohodlného a rýchleho presunu ľudí k ich cieľu. MULTI dokáže dosiahnuť až o 50% vyššiu prepravnú kapacitu a tým zníženie konečnej spotreby energie až o 60% v porovnaní s bežnými výťahovými systémami. Tieto dva faktory znamenajú výrazné zlepšenie pre výškové budovy. Okrem toho tiež tým, že sa MULTI môže pohybovať ako horizontálne, tak aj vertikálne a bez obmedzenia výšky, umožňuje nevídané možnosti architektúry a designu budov.

Andreas Schierenbeck povedal: "Veríme, že MULTI je tým pravým hráčom, ktorý skutočne zmení pravidlá hry, spôsob, akým sa ľudia pohybujú, pracujú a žijú v našom zastavanom prostredí. Tým zníži čakacie doby cestujúcich a výrazne zníži potrebný priestor v budove. MULTI je kľúčová ponuka , ktorá skutočne predstavuje revolúciu vo výťahovom priemysle."

MULTI vyžaduje menej a menšie šachty ako bežné výťahy a môže zvýšiť využiteľnú plochu budovy až o 25%, čo predstavuje ďalší výnosy z ďalšieho prenajatého priestoru. To je obzvlášť dôležité vzhľadom na to, že existujúce plošiny výťahov a eskalátorov môžu v závislosti na výške budovy zaberať až 40% podlahového priestoru budovy v závislosti na výške budovy.

MULTI vyžaduje výrazne nižší výkon, čo umožňuje lepšiu správu energetických potrieb budovy, čím sa znižujú investičné náklady v infraštruktúre napájacích zdrojov.

Prvý MULTI bude inštalovaný v novej budove OVG Real Estate v Berlíne. OVG je známa svojím špičkovým projektom The Edge, ktorý je preslávený po celom svete vďaka titulu "najviac udržateľná kancelárska budova na svete". Coen van Oostrom, generálny riaditeľ spoločnosti OVG Real Estate, hovorí: "Je nám absolútnym potešením, že sme sa spojili s thyssenkrupp, a že sme ako prví mali MULTI nainštalovaný v našom najnovšom projekte East Side Tower v Berlíne. Budova - priľahlá k aréne Mercedes-Benz a susediaca s Warschauer Strasse - sa stane novým orientačným bodom na panoráme Berlína. Čo poháňa OVG je neustála inovácia v oblasti inteligentných technológií, udržateľnosti a pohody, ktorá udržiava našu spoločnosť o krok pred ostatnými. Predná myšlienka novej technológie, ktorú MULTI prináša nášmu vlajkovému projektu, je pre nás dokonalá."

Podľa Antonyho Wooda, výkonného riaditeľa CTBUH: "Je to asi najväčší pokrok vo výťahovom priemysle od vyhlásenia bezpečného výťahu asi pred 165 rokmi." Svätým grálom "pre výťahy je pohybovať sa zvisle za vyťahovaným lanom pod napätím - smerom k systému umožňujúcemu pohyb v naklonenom alebo horizontálnom smere. MULTI, viac než ktorýkoľvek iný produkt dodaný do dnešného dňa, skutočne ukazuje cestu k tomuto potenciálu. To má schopnosť transformovať priemysel ako celok, meniť spôsob, akým sú navrhnuté vysoké budovy a umožní oveľa efektívnejšie návrhy designu a lepšie prepojenie budov."

Inauguračná jazda MULTI prebehla v 246 m testovacej veži v Rottweile, v Nemecku, kde sídli výskumné a vývojové centrum thyssenkrupp. Veža je špeciálne navrhnutá s ohľadom na budúcnosť. Tu thyssenkrupp testuje a certifikuje inovácie vo výťahovej technológii. Vďaka 12 skúšobným šachtám a rýchlosti jazdy až 18 metrov za sekundu ponúka veža nebývalé možnosti, ako čeliť budúcim výzvam budov a miest budúcnosti. Tri šachty sú navrhnuté na testovanie systému MULTI Lift bez vodiacich lán.

Ak sa chcete o MULTI dozvedieť viac, navštívte prosím: multi.thyssenkrupp-elevator.com.

Hore
Všetky práva vyhradené 2018 © thyssenkrupp Elevator
Znak|Právne záležitosti|